MiniCredit

Mbank to oferta pożyczek błyskawicznych prezentowana przez jeden z najbardziej znanych polskich banków. Klienci mogą więc oczekiwać wysokiej jakości, dobrych warunków, najwyższej jakości poziomu obsługi klienta oraz co najważniejsze – bezpieczeństwa całej transakcji i braku jakichkolwiek ukrytych zapisów mających na celu wyłudzenie pieniędzy. 

Czytaj więcej

Mini Credit to kolejna marka będąca własnością korporacji finansowej z siedzibą w Łotwie, prowadzącej działalność związaną z udzielaniem pożyczek krótkoterminowych, tak zwanych chwilówek na rynkach kilku krajów europejskich, między innymi Polski, Gruzji, Estonii oraz oczywiście Łotwy. Strona internetowa firmy pod względem szaty graficznej nie rzuca na kolana, szczególnie niekorzystny naszym zdaniem jest dobór kolorów – odcienie szarości nie zachęcają do rozpoczęcia szału zakupowego, ale trzeba uczciwie przyznać, że projekt jest dobrze dopracowany, a serwis zawiera pełny zestaw wszystkich niezbędnych informacji podanych w przejrzysty i elegancki sposób.  Oferta dostępnych pożyczek nie odbiega znacząco od tego, do czego przyzwyczaiły nas inne firmy zajmujące się tego rodzaju działalnością, również jej łotewscy konkurenci, dlatego też postanowiliśmy poszukać różnic poprzez przeprowadzenie testu.

Wspomniany powyżej test polegał na złożeniu wniosku o pożyczkę w wysokości 600 złotych na jeden miesiąc (wyższe kwoty dostępne są dla stałych klientów, którzy pożyczyli w Mini Credit pieniądze przynajmniej jeden raz oraz spłacili należność w terminie).  Cała procedura przebiegła bez zarzutu,  wszystkie informacje zostały zaprezentowane w przejrzysty sposób, nie napotkaliśmy na jakikolwiek problem wymagający choćby zastanowienia się, nie wspominając już nawet o konieczności skonsultowania się z infolinią lub pomocą. 

Pewnym minusem, który rzucił się nam w oczy jest certyfikat, którym chwali się firma Mini Credit. Nosi on nazwę „Odpowiedzialny Pożyczkodawca” i po kliknięciu na niego przenosi nas na stronę internetową, którą mówiąc szczerze widzieliśmy pierwszy raz na oczy, a wcześniej nie słyszeliśmy ani o niej, ani o certyfikacie o takiej nazwie. Zdecydowanie bardziej profesjonalnie wyglądałby tutaj certyfikat nadany przez znaną i rozpoznawaną instytucję lub organizację, jak na przykład Związek Firm Pożyczkowych,  natomiast zamiast certyfikatu wystawionego przez bliżej nieokreślony organ lepiej byłoby po prostu nie podawać żadnego. Przy okazji warto także wspomnieć o tym, że Mini Credit do sprawdzenia wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy wykorzystuje bazy danych KRD oraz ERIF, nie korzysta natomiast z BIK, co może stanowić interesującą informację dla części klientów.

MiniCredit jest członkiem stowarzyszenia kredytodawców

MiniCredit Opinie

Nie wystawiono jeszcze opinii

Umieszczone w następujących kategoriach

Kontakty MiniCredit Sp. z.o.o (MiniCredit)

  • ul. Słomińskiego 15 lok.506, 00-195 Warszawa
  • Telefoniczna obsługa klienta: 22 266 83 55

Położenie na mapie