Ofin

Ofin to jedna z cieszących się uznaniem klientów firm oferujących pożyczki błyskawiczne dla klientów z Polski. Pożyczkobiorcy korzystający z usług Ofina ogólnie sobie chwalą prostotę i przejrzystość warunków umowy, elastyczne możliwości spłat i dobry poziom pomocy technicznej. 

Czytaj więcej

Ofin jest marką należącą do portalu Strefa Finansów, zajmującego się szeroko pojętą tematyką kredytów i pożyczek pozabankowych. Nie powinno więc dziwić uruchomienie własnej firmy pożyczkowej, taką właśnie jest Ofin. Należy mieć jednak na uwadze fakt taki, że Ofin nie jest firmą w pełni niezależną, udzielającą pożyczek z własnych środków pieniężnych, a pełni jedynie rolę pośrednika dla maltańskiego banku Ferratum, na zasadzie podobnej, co będąca jego własnością Ekspres Kasa. Cechą charakterystyczną oferty Ofinu jest w pełni darmowa pożyczka w wysokości 1500 złotych na 30 dni, poza tym jednak firma oferuje praktycznie te same rodzaje pożyczek co jej siostrzana marka Ekspres Kasa, wykorzystuje taki sam proces weryfikacji potencjalnych klientów, korzysta nawet z tych samych baz danych. Dlatego też jeśli nasz wniosek został odrzucony przez Ekspres Kasę, a nasza sytuacja się nie zmieniła ani o jotę, w Ofinie pożyczki także nie dostaniemy. Takie same reguły obowiązują w drugą stronę. Na duży plus firmy Ofin należy jednak zapisać własną infolinię pracującą od godziny 8 do 16 w dni robocze, bowiem konsultanci prowadzący rozmowę telefoniczną naprawdę potrafią udzielić wyczerpujących informacji na każdy temat związany z działalnością firmy.

Podczas testowania oferty firmy Ofin staraliśmy się odnaleźć jakiekolwiek różnice w stosunku do Ekspres Kasy, ale mówiąc szczerze jedyne, co odróżnia obie firmy to szata graficzna strony internetowej. Praktycznie rzecz biorąc wszystkie etapy są identyczne i przebiegają tak samo sprawnie, podobne są również oferowane pożyczki, czas ich trwania, a także wszystkie warunki i kryteria, na przykład te, które muszą spełniać osoby ubiegające się o przyznanie pożyczki krótkoterminowej. Oczywiście nie jest to żadna wada, bowiem wszystkie procedury Ekspres Kasy stoją na naprawdę wysokim poziomie, więc pod tym względem także Ofinowi nie sposób czegokolwiek zarzucić. Ponadto godnym podkreślenia jest fakt, że jeśli kiedykolwiek korzystałeś z usług Ekspres Kasy i otrzymałeś od tej firmy pożyczkę (czyli zostałeś zweryfikowany pozytywnie), to w Ofinie jesteś automatycznie traktowany jako stały klient, co oznacza, że wszystkie procedury weryfikacyjne przebiegają błyskawicznie i zazwyczaj otrzymujesz wnioskowaną kwotę pożyczki dosłownie w ciągu kilku minut od wysłania wniosku. Ale ciekawszą opcją jest to, że jeśli jesteś klientem Ekspres Kasy, ale nie korzystałeś z usług Ofin, to w takiej sytuacji w dalszym ciągu obejmuje Cię błyskawiczna weryfikacja, ale masz pełne prawo do skorzystania ze wszystkich ofert i promocji na nowych użytkowników, na przykład z darmowych pierwszych pożyczek! To jest naprawdę godna uwagi możliwość.


Ofin Opinie

Nie wystawiono jeszcze opinii

Umieszczone w następujących kategoriach

Kontakty Sfera Finansów S.A. (Ofin)

Położenie na mapie