Profi Credit

Jedną z popularniejszych na polskim rynku pożyczek błyskawicznych jest firma o nazwie Profi Credit. Mieści się ona w Bielsku-Białej i słynie z tego, że uprościła wszelkie procedury i formalności do absolutnego minimum. Wystarczy po prostu na stronie internetowej firmy wybrać kwotę i czas na jaki chcesz pożyczyć pieniądze, podać swój rachunek bankowy i po 15 minutach otrzymasz pieniądze. Nie trzeba podawać zaświadczenia o dochodach, wyciągów z banku, zaświadczeń z Urzędu Skarbowego, czy BIK-u. Szybkość, przejrzystość i prostota to trzy największe zalety Profi Credit. 

Czytaj więcej

Profi Credit to marka będąca własnością międzynarodowej korporacji finansowej o nazwie Profireal Group, która posiada w Polsce ponad 60 oddziałów oraz zatrudnia prawie 2 tysiące agentów finansowych. Charakterystyczną cechą odróżniającą tę firmę od większości jej konkurentów jest położenie nacisku na fizyczne oddziały znajdujące się w większości miast, zamiast skupianie się wyłącznie na działalności internetowej. Rozwiązanie takie ma swoje dodatnie i ujemne strony, bowiem wprawdzie pozwala dotrzeć do znacznie szerszego grona odbiorców – choćby osób starszych i ludzi, którzy nie korzystają z komputera w ogóle lub bardzo rzadko -, ale także w ten sposób znacznie rosną koszty prowadzenia działalności, co przekłada się na mniej atrakcyjne oferty pożyczek. 

Firma reklamuje się tym, że oferuje pożyczki w kwotach od 500 złotych aż do 25 tysięcy złotych, co stanowi naprawdę interesującą ofertę, nasi eksperci postanowili się więc przyjrzeć temu dokładniej. I od samego początku spotkało nas pewne rozczarowanie, bowiem korzystając z formularza internetowego dostępna była możliwość wyboru kwoty z zakresu od 1 tysiąca do tylko 9 tysięcy złotych. Po skonsultowaniu się z infolinią otrzymaliśmy informację, że kwoty pożyczek spoza tego zakresu, czyli zarówno niższe, jak i wyższe przyznawane są wyłącznie na indywidualny wniosek i wymagają wizyty w najbliższym oddziale firmy, a formularz internetowy pozwala na skorzystanie z pożyczki z jedynie takiego zakresu. No cóż, brakowało nam tej informacji na stronie internetowej, o czym nie omieszkaliśmy poinformować konsultanta.  Pozostała część procedury przebiegła jednak bez problemów, na koniec jednak otrzymaliśmy informację, że wniosek został rozpatrzony pozytywnie, jednak po odbiór pieniędzy należy się zgłosić osobiście z dowodem osobistym do najbliższego adresu firmy Profi Credit – i tutaj otrzymaliśmy listę potencjalnie interesujących nas adresów. Szczerze mówiąc rozwiązanie takie było nieco zaskakujące zważywszy na to, że praktycznie wszystkie inne firmy oferują bezpośredni przelew na rachunek bankowy, ale Profi Credit hołduje zasadzie kontaktu osobistego i należy mieć to na uwadze.

Na zakończenie warto tylko wspomnieć, że każda pożyczka w Profi Credit objęta jest obowiązkowym  ubezpieczeniem, które nie jest darmowe, jego koszt jest uzależniony od wysokości pożyczki.


Profi Credit Opinie

Nie wystawiono jeszcze opinii

Umieszczone w następujących kategoriach

Kontakty PROFI CREDIT Poland Sp. z o.o (Profi Credit)

  • ul. Browarna 2, 43-300 Bielsko Biała
  • Telefoniczna obsługa klienta: (33) 499 60 00

Położenie na mapie