Provident

Provident to dobrze znana i szeroko rozpoznawana marka na rynku, kojarzącą się jednoznacznie z pożyczkami błyskawicznymi. Atuty tej firmy to po pierwsze bardzo przejrzyste warunki zawieranych umów, szeroka oferta różnego rodzaju pożyczek, elastyczne możliwości spłat oraz uczciwość oferowanych usług potwierdzona przez tysiące klientów.

Czytaj więcej

Provident to najprawdopodobniej najstarszy na polskim rynku gracz w branży pożyczek błyskawicznych. Pełna nazwa firmy to Provident Polska S.A. i jak można wnioskować na tej podstawie, jest ona notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Nie jest to jednak w pełni polskie przedsiębiorstwo, bowiem należy ono do międzynarodowej korporacji finansowej o nazwie International Personal Finance, mającej swoje filie na wielu rynkach europejskich i światowych, między innymi czeskim, słowackim, rumuńskim, brytyjskim, bułgarskim, węgierskim, litewskim oraz meksykańskim. Na rynku polskim firma prowadzi swoje działania od 1997 roku i w odróżnieniu od większości swoich konkurentów nie opiera się jedynie na działalności czysto internetowej, ale kładzie spory nacisk na tradycyjną formę udzielania pożyczek – w większości miast w Polsce znaleźć można przedstawicielstwa firmy Provident, a jej przedstawiciele w przeważającej większości wypadków przekazują klientom pożyczane pieniądze osobiście, odwiedzając ich w domu. Oferta Providenta jest dosyć zróżnicowana, nasi eksperci postanowili więc przetestować to, jak firma ta prezentuje się na tle swoich konkurentów.

Złożyliśmy wniosek o pożyczkę błyskawiczną w kwocie 1000 złotych na 30 dni drogą internetową, tzn. podając rachunek bankowy, na który pożyczana kwota powinna zostać przelana. Samo wypełnienie formularza nie nastręczało żadnych problemów, wkrótce po wysłaniu wniosku oddzwonił konsultant firmy, który zachęcał do złożenia wizyty w lokalnym oddziale Providenta lub umówieniu się na termin wizyty domowej. Po uprzednim wczytaniu się w warunki pożyczki byliśmy zdecydowani odrzucić taką ofertę, ponieważ koszty tzw. obsługi domowej stanowią bardzo wysoką część ogólnych opłat za pożyczkę, przy przelewie na konto koszty spadają do akceptowalnego poziomu. Po krótkiej dyskusji z konsultantem pozostaliśmy przy swojej wersji i następnego dnia wnioskowana kwota znalazła się na naszym rachunku bankowym. Po spłaceniu pożyczki w umówionym terminie dokonaliśmy obliczeń i stwierdziliśmy, że jej koszty wyniosły dokładnie 280 złotych (wartość zgodna z danymi z kalkulatora ze strony internetowej firmy), czyli odsetki wyniosły 28%. Wynik ten plasuje Providenta w środku stawki firm pożyczkowych operujących na polskim rynku. Należy jednak wziąć pod uwagę, że w przypadku wyboru opcji doręczenia pieniędzy do domu przez przedstawiciela firmy koszty wyniosą 711 złotych, co oznacza  odsetki na poziomie ponad 71% - jest to wynik zdecydowanie najwyższy na rynku, widać więc wyraźnie, że opcji doręczenia do domu należy za wszelką cenę unikać!


Provident Opinie

Nie wystawiono jeszcze opinii

Umieszczone w następujących kategoriach

Kontakty Provident Polska S.A (Provident)

  • ul. Inflancka 4A, 00-189 Warszawa
  • Telefoniczna obsługa klienta: 22 455 49 33

Położenie na mapie