Porównaj 24 najlepszych ofert kredytowych na październik

Porównanie numer jeden pożyczek błyskawicznych w czasie rzeczywistym na polskim rynku. Proszę wybrać kwotę, jaką zamierzasz pożyczyć i na jak długo, a nasz system znajdzie najlepsze rozwiązania dla Ciebie. Gwarantujemy dokładne wyniki – a wszystko w szybki i łatwy sposób.

{{ tooltipAmount() }} zł
{{ tooltipDays() }}

Wybrałeś do porównania kwotę 500 zł pożyczaną 30 dni

Pożyczki błyskawiczne nadają się jedynie do krótkoterminowego uzupełniania luk finansowych, jako że na dłuższą metę są kosztowne, a ich oprocentowanie bardzo wysokie. Powinieneś być świadom ryzyka związane z takimi pożyczkami, sugerujemy zapoznać się z działem PORADNIK naszego serwisu w celu uzyskania dodatkowych informacji.


Oferty dokładne
Czas przyznania Pierwsza za darmo
Posortowane według:
najniższa kwota spłaty
Kwota do spłaty
Maks. kwota pożyczki Limit wieku Godziny pracy
{{ issueTime(provider) }} minuta minut godzina godziny dzień dni Tak Nie
Spłać
Pożycz {{ getLoanAmount(provider.id) }} zł {{ getLoanTerm(provider.id) }} dni
{{ provider.maxAmount }} zł {{ provider.ageLimit }}
{{ provider.workDayHours }}
{{ provider.weekEndHours || '---' }}
Opinie
({{ provider.ratingCnt }})
Oferty zbliżone
Czas przyznania Pierwsza za darmo
Posortowane według:
najniższa kwota spłaty
Kwota do spłaty
Maks. kwota pożyczki Limit wieku Godziny pracy
{{ issueTime(provider) }} minuta minut godzina godziny dzień dni Tak Nie
Spłać
Pożycz {{ getLoanAmount(provider.id) }} zł {{ getLoanTerm(provider.id) }} dni
{{ provider.maxAmount }} zł {{ provider.ageLimit }}
{{ provider.workDayHours }}
{{ provider.weekEndHours || '---' }}
Opinie
({{ provider.ratingCnt }})

Ideą stojącą za pożyczkami błyskawicznymi jest to, że nadają się one jedynie jako krótkoterminowe metody uzupełnienia chwilowych luk finansowych.To dlatego, że są one ogólnie rzecz biorąc drogie, a oprocentowanie jest znacznie wyższe, niż w przypadku tradycyjnego kredytu. Jest również niezwykle ważne to, aby w pełni zrozumieć koszty, odsetki oraz inne opłaty, zanim zdecydujesz się zaciągnąć pożyczkę.


Nasz serwis jest bezpłatny i są niezależne usługi porównania. Jednak mogli otrzymać prowizję od niektórych firm oferujemy dla Ciebie i tych, które robimy są oznaczone symbolem błyskawicy do pełnej jasności.

Cred24 jest częścią Tiim Ltd. Nasze główne biura są Dzirnavu 87, Ryga, Łotwa.


Uwaga: jeśli nie będziesz przestrzegać terminów spłaty kredytu, możesz narazić się na poważne problemy finansowe. Jeśli potrzebujesz pomocy lub porady, rozważ kontakt z Federacją Konsumentów lub Stowarzyszeniem Konsumentów Polskich – otrzymasz wtedy bezpłatną poradę dotyczącą zadłużenia i problemów finansowych.

Jeśli nie spłacisz kredytu na czas, zostanie on automatycznie przedłużony, co może mieć negatywny wpływ na ocenę Twojej zdolności kredytowej. Oznacza to, że również zostaną naliczone dodatkowe odsetki za zwłokę i oraz prawdopodobnie grzywna, zwiększając łączną kwotę do zapłaty.

Jeśli nie dokonasz spłaty zaciągniętego kredytu, możesz nawet mieć do czynienia z egzekucją komorniczą. Ponadto jeśli nie możesz spłacić całej pożyczki, nie zaciągaj kolejnej, jako że może ona jedynie pogorszyć sytuację. Przeczytaj nasze przewodniki na temat pożyczek w celu uzyskania pełniejszego obrazu na ten temat, a także poznania pomysłów na rozwiązanie tego problemu w inny sposób. 


Jak mądrze wybrać kredyt

Możesz napotkać wiele ogłoszeń dotyczących pożyczek, czy to w reklamach telewizyjnych, czy to w Internecie. Reklamy nie powiedzą Ci jednak zbyt wiele o tym, jak wybrać dobrą pożyczkę. Nie dowiesz się z nich także co zrobić w sytuacji, jeśli masz kiepską historię kredytową. W naszym serwisie znajdziesz za to podstawowe informacje o tym, jak wybrać odpowiedni dla siebie kredyt.

Czym są pożyczki?

Pożyczki pieniężne są sposobem na uzyskanie niewielkiej kwoty pieniędzy bez konieczności przechodzenia przez skomplikowane procedury bankowe. Są one powszechnie dostępne na wielu stronach internetowych, a niektóre z tych firm posiadają także filie tradycyjne w postaci biur. Niewielkie ilości pieniędzy można wypożyczyć stosunkowo szybko bez większych formalności, ale stopy procentowe są w takich przypadkach znacznie wyższe, niż można uzyskać w banku. Także pożyczki przyznawane są na krótki czas, na przykład 30 dni, a nie 5 lub 10 lat, jak to bywa z kredytami bankowymi.

Co należy wziąć pod uwagę przed zaciągnięciem kredytu?

Najważniejszą rzeczą, jaką należy rozważyć przez podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu jest to, czy będziesz w stanie go spłacać w wymaganych terminach? Jest to istotne o tyle, że jeśli nie będziesz go spłacać, to w efekcie możesz skończyć się to utratą dużo większej sumy pieniędzy, niż mógłbyś się spodziewać, a więc krótkoterminowe rozwiązanie jednego problemu może przysporzyć Ci o wiele więcej zmartwień.

Drugą rzeczą, co do której należy się upewnić jest to, że korzystasz z usług firmy o ugruntowanej na rynku renomie. Kredytodawcy powinni zawsze zaprezentować główne cechy oferowanej przez siebie pożyczki. Informacje takie te powinny obejmować:

  • Łączną kwotę do spłaty,

  • Konsekwencje przekroczenia terminów spłaty,

  • Jaka będzie dodatkowa opłata, jeśli nie spłacisz pożyczki w terminie.

Spłacanie pożyczki

Standardowa procedura dotycząca pożyczek w Polsce obejmuje terminy od 10 do 30 dni - masz więc czas do końca tego okresu, aby spłacić pożyczoną kwotę plus opłatę dodatkową w postaci odsetek, o której zostałeś poinformowany w momencie podpisywania umowy kredytowej. Większość osób korzysta z karty debetowej w celu realizowania płatności na konto pożyczki. Gdy zaciągasz kredyt, możesz zgodzić się na uruchomienie stałego zlecenia płatności na Twoim rachunku bankowym, co z jednej strony jest sporym ułatwieniem, gdy pożyczkodawca może automatycznie otrzymać pieniądze z Twojego konta bankowego, a Ty nie musisz pamiętać o terminach spłaty kolejnych rat, ale jeśli nie masz wystarczającej sumy pieniędzy na koncie, to z miejsca zostanie Ci naliczona karna opłata.

Oczywiście zawsze możesz wstrzymać takie stałe zlecenie płatności, szczególnie jeśli korzystasz z internetowego interfejsu do swojego rachunku bankowego. Jeśli korzystasz z banku tradycyjnie, musisz skontaktować się z nim na co najmniej jeden dzień roboczy przed datą realizacji zlecenia stałego. Zawsze też należy skontaktować się z kredytodawcą, aby dowiedzieć się, czy takie opóźnienie może spowodować jakieś konsekwencje i ustalić termin dokonania płatności.

Czy termin spłaty pożyczki może zostać przedłużony?

Jeśli wystąpią jakieś nieoczekiwane problemy z powodu których możesz dojść do wniosku, że nie będziesz w stanie dokonać płatności w terminie, zawsze powinieneś najpierw skontaktować się z kredytodawcą. Niektórzy kredytodawcy zgodzą się przedłużyć termin spłaty kredytu bez dodatkowych opłat, co daje Ci więcej czasu, aby go zapłacić.

Przedłużenie kredytu jest jest w zasadzie zaciągnięciem kolejnego, z nową umową i terminem płatności. Należy sprawdzić nie tylko nowy termin, ale także kwotę, jaką będzie trzeba zapłacić oraz wysokość oprocentowania pożyczonej kwoty. Większość kredytodawców pozwoli Ci przedłużyć terminu spłaty pożyczki więcej niż dwa razy, nie jest to jednak uregulowane żadnymi przepisami i wynika po prostu z panujących na rynku zwyczajów. Jeśli nadal zmagasz się z problemami związanymi z płynnością finansową, zwróć się z tym do kredytodawcy, który może dostarczyć Ci informacji na temat uzyskania darmowych porad dotyczących zadłużenia, co może pomóc Ci rozwiązać Twoje problemy.

Czy zła historia kredytowa ma jakieś znaczenie?

Dobrą rzeczą jest to, że kiepska historia kredytowa nie jest jakimś szczególnym problemem w przypadku pożyczek krótkoterminowych, przede wszystkim dlatego, że większość kredytodawców nie przykłada się specjalnie do oceny ryzyka kredytowego i nie korzysta z innych instrumentów finansowych do oceny Twoich zdolności kredytowych ze względu na krótkoterminowy charakter pożyczki. Większość kredytodawców będzie chciała jedynie przeprowadzić podstawową weryfikację podanych przez Ciebie danych, ale skupiając się raczej na tym, czy będziesz w stanie spłacić kredyt, a nie rozpatrując historię Twoich wcześniejszych kredytów.

W rzeczywistości niektóre badania wykazały, że zaciągnięcie pożyczki krótkoterminowej i spłacanie jej na czas może pomóc w odbudowaniu Twojej historii kredytowej. Polega to na tym, że podczas każdej kolejnej pomyślnie spłaconej pożyczki udowadniasz, że potrafić zarządzać swoimi finansami i spłacać długi w terminie lub wcześniej niż w uzgodnionych terminach. Jednak nie warto zaciągać kredytów tylko z tego powodu.

Polecane przez nas poradniki dotyczące pożyczek

Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić nasz dział ABC pożyczek.

 Podsumowanie

Na rynku istnieje ogromna liczba firm oferujących pożyczki o wielu różnych stopach procentowych i terminach spłaty. Dlatego zawsze należy najpierw uważnie dokonać porównania w celu znalezienia najlepszej ofertę dla siebie, a także, jeśli masz problemy z wcześniejszą historią kredytową, znaleźć te, które są najbardziej tolerancyjne. Zawsze należy pamiętać, że pożyczki krótkoterminowe nie są przeznaczone na długi czas, służą jedynie do pokrycia wydatków bieżących. Upewnij się więc, że rozważyłeś wszystkie opcje przed zaciągnięciem pożyczki krótkoterminowej i że jesteś pewien tego, że będziesz w stanie spłacić ją w terminie – co pozwoli Ci uniknąć przemiany tymczasowej niedogodności związanej z płynnością finansową w problem długoterminowy.

Wszyscy pożyczkodawcy