Vivus

Vivus to szeroko reklamująca się w mediach (również w TV) firma, która dopiero niedawno wkroczyła na rynek pożyczek błyskawicznych. Główny nacisk kładzie na zapewnienie klientom minimum formalności, szybkiego otrzymania pieniędzy oraz bardzo korzystnych warunków dotyczących liczby rat oraz wysokości odsetek od pożyczki.

Czytaj więcej

Vivus to prawdopodobnie najbardziej znana i rozpoznawana marka kojarząca się z pożyczkami błyskawicznymi. Firma twierdzi, że z jej usług skorzystało już pół miliona klientów, a ona sama udziela każdego miesiąca pożyczek na łączną kwotę przekraczającą już 100 milionów złotych. Jak na przedsiębiorstwo istniejące na rynku od 2012 roku jest to naprawdę imponujący wynik, którego osiągnięcie bez wątpienia stało się możliwe głównie dzięki naprawdę agresywnej kampanii reklamowej – w końcu spoty Vivusa napotkać można codziennie we wszystkich mediach. To przynosi efekt w postaci szybko rosnącej liczby klientów.

Testowa pożyczka przeprowadzona przez zespół naszych ekspertów z wykorzystaniem oferty firmy Vivus potwierdziła, że za silną kampanią reklamową stoi solidny fundament finansowy. Cała procedura przebiegła szybko i sprawnie, pożyczona kwota znalazła się na naszym koncie w obiecywanym przez firmę czasie, po spłacie w ustalonym terminie nie naliczono żadnych opłat dodatkowych – co oznacza, że pierwsza pożyczka reklamowana jako darmowa rzeczywiście okazała się w pełni darmowa. Tutaj więc nie ma potrzeby doszukiwania się pułapek. Uzyskaliśmy natomiast informację drogą telefoniczną, że przedłużenie darmowego okresu spłaty obarczone jest dodatkowymi kosztami, tak więc aby pożyczka była rzeczywiście w pełni darmowa, należy ją spłacić przed upływem ustalonego terminu. Oferta pożyczek kolejnych nie obejmuje już naturalnie opcji darmowych, ale łączne koszty ich zaciągnięcia nie wykraczają poza ogólnie przyjęte normy, plasując się raczej w czołówce wszystkich firm pożyczkowych prowadzących swoją działalność na polskim rynku.

Wprawdzie można spotkać opinie, że działalność Vivusa opiera się na dumpingu, czyli prowadzenia polityki pożyczkowej w sposób przynoszący celowe straty, to jednak nie mają one większego znaczenia dla klientów końcowych. Właścicielem Vivusa jest firma  4 Finance Group (mająca również 100% praw własności do marki Zaplo, innej firmy pożyczkowej), która świadczy usługi kredytowe w 13 różnych krajach Europy. Można więc przyjąć, że rzeczywiście może zachodzić okoliczność świadczenia usług przy minimalnych zyskach lub wręcz ze stratą, oczywiście w celu stworzenia bazy klientów.

Trzy najpopularniejsze oferty od Vivus

Vivus jest członkiem stowarzyszenia kredytodawców

Vivus Opinie

Nie wystawiono jeszcze opinii

Umieszczone w następujących kategoriach

Kontakty Vivus Finance sp. z o.o. (Vivus)

Położenie na mapie